کالا موجود نمی باشد

کینوا ارگانیک سه رنگ همراه با پروتئین کامل و بدون نیاز به شستشو 250 گرمی OAB

تولیدکننده: OAB
16,000 تومان

کینوا نام یه نوع دونۀ خوراکی و کاملاً گیاهی هست که تو آمریکای جنوبی کشت می‌شه. به خاطر نوع طبخش که مثل برنج پخته می‌شه، بعضی‌ها تو گروه غلات دسته‌بندیش می‌کنند، در صورتی که توی این دسته نیست و به اسفناج شباهت داره.

کینوا بسیار گیاه خوش‌هضم و خوش‌طعمی هست و منبع غنی از پروتئین، فسفر، آهن و امگا۳ و دیگر ویتامین‌هاست. کینوا یک گیاه بومی هست که بیشتر در شیلی، پرو و کوه‌های آند پیدا می‌شه. کینوا به خاطر گیاهی بودنش این دهۀ اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و کم‌کم داره تو کشورهای آمریکای جنوبی جای گندم رو حتی برای تهیۀ نان هم می‌گیره.

این دونه قدمت خیلی زیادی داره و یه‌ جورایی برای مردم اون منطقه، گیاه باستانی به حساب میاد و هر چقدر علم پیشرفت می‌کنه، ارزش غذاییش رو بیشتر کشف می‌کنند و بیشتر براشون اهمیت پیدا می‌کنه.

این گیاه به خاطر مقاوم بودنش در برابر شرایط آب‌وهوایی سخت و حتی کم‌آبی و شوری، هر ساله مقدار زیادی ازش کشت می‌شه و به مقدار زیادی قابل دسترس و استفاده هست.

کینوا رو به هر دو صورت خام و پخته استفاده می‌کنند و طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، وقتی پخته می‌شه، از ارزش غذاییش کاسته می‌شه.

هضم ساده و آسون کینوا به دلیل نداشتن گلوتن، باعث شده مورد توجه ناسا هم قرار بگیره و اون رو برای سفرهای فضایی همراه فضانوردان به عنوان تغذیه بفرستند.

بذر این گیاه در حال حاضر در ایران هم موجوده و جایگزین مناسبی برای گندمه و از اون برای غنی‌سازی آرد و حتی تولید پاستا استفاده می‌شه.

این دونۀ مقوی مثل بقیۀ دونه‌های گیاهی رنگ‌های مختلفی داره. کینوا در سه رنگ رشد می‌کنه؛ سفید، قرمز و سیاه. تفاوت زیادی بین این سه رنگ نیست. کینوا سفید که به طلایی مایل هست، بیشتر تو دسترسه و کینوا قرمز موقع پخت به قهوه‌ای روشن تغییر رنگ میده و طعمی مایل به شیرینی داره. کینوا سیاه کمی تو بافت و طعم با سفید فرق داره. از کینوا قرمز برای سالادها بیشتر استفاده می‌شه و حتی پخته هم که می‌شه، شکل ظاهرش رو حفظ می‌کنه. این سه رنگ تو طعم و مزه و عطر تفاوت چندانی باهم ندارند، ولی باز هم کاملاً سلیقه‌ای هست و شاید برای بعضی‌ها طعم متفاوتی داشته باشه.

در حال حاضر کینوا ارگانیک سه رنگ همراه با پروتئین کامل و بدون نیاز به شستشو 250 گرمی OAB

تو سایت روکولند موجود هست و می‌تونی به راحتی اون رو آنلاین سفارش بدی. بعضی محصولات به راحتی در دسترس نیستند و هر جایی عرضه نمی‌کنه؛ اما سایت مجهز روکولند هر چیزی رو که لازم داشته باشی، برات مهیا می‌کنه.

مشخصات فنی کالا
نوع کینوا
حجم / وزن 125 تا 300 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی جعبه ای