کلم بروکلی 1عددی

وزن تقریبی 300 تا 600 گرم می باشد .
5,000 تومان

بروکلی یا گل کلم سبز از انواع سبزی و از خانواده کلم است. این محصول غنی از ویتامین C، گلوتامین و اسیدهای آمینه است. بروکلی بدلیل داشتن فیبر و بتاکارون پیش ساز ویتامین A یک آنتی اکسیدان قوی به حساب می آید که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کند و فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد.

کسانی به دیابت مبتلا هستند می توانند با خوردن این سبزی بدلیل وجود فیبر در آن از فوایدش بهره زیادی ببرند و بیماری خود را تا حدی درمان کنند. کلسیم موجود در آن به میزان کلسیم موجود در شیر است و افرادی که دچار پوکی استخوان هستند و یا از کمبود کلسیم رنج می برند می توانند با جای دادن کلم بروکلی در برنامه غذایی خود، این کمبود را رفع کنند.

کلم بروکلی حاوی مقدار زیادی آب است. مقدار بالای آب موجود در آن، این سبزی را به یکی از کم کالری ترین سبزی ها تبدیل کرده است چراکه با خوردن آن احساس سیری کرده و با کاهش سرعت فرآیند گوارش، سیری طولانی مدت را حس خواهید کرد. پس اگر به دنبال کم کردن وزن خود هستید حتما این ماده خوراکی را مصرف کنید.

یکی از خواص عجیب کلم بروکلی محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش است و این سبزی بدلیل داشتن ترکیب شیمیایی به نام سولفوران، التهابات ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش را کاهش می دهد و مانند یک کرم ضد آفتاب عمل می کند.

شرایط نگهداری :

بهترین مکان برای نگهداری کلم بروکلی قسمت میوه و سبزیجات یخچال است. این سبزی را درست قبل از مصرف بشویید و بیش از پنج روز آن را در یخچال نگهداری نکنید.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم):

انرژی : 141 کیلوژول

کربوهیدرات ها : 6.64 گرم

قند : 1.7 گرم

فیبر : 2.6 گرم

پروتئین : 2.82 گرم

آب : 89.3 گرم

ویتامین C : 89.2 میلی گرم

ویتامین E : 0.78 میلی گرم

کلسیم : .0.73 میلی گرم

منیزیم : 21 میلی گرم