Sorry - this product is no longer available

کشک 250 گرمی پاکبان

تولیدکننده: پاکبان
2,250 تومان

فرآورده های لبنی که بصورت کنستانتره تلغیط شده اند ارزش غذایی بالایی دارند مانند کشک. مهمترین ویژگی کشک این است که نسبت به شیر و پنیر میزان پروتئین بالاتر با هضم آسان تری دارد.

لبنیات منبع کلسیم، پروتئین، ویتامین A و ویتامین های گروه B هستند. کشک چربی کمی و پروتئین بسیار زیادی دارد ضمن اینکه این ماده غذایی برای کسانی که در سنین رشد هستند، سوخت و ساز بدنشان زیاد است یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مناسب است و توصیه می شود که حتما آن را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

معمولا وقتی حرف از کلسیم به میان می آید عموما شیر و ماست را منبع کلسیم می دانند حال آنکه 30 گرم کشک حدود 300 میلی گرم کلسیم داشته و نیاز روزانه به کلسیم را تامین می کند.

این کشک که بصورت مایع و با رطوبت بالا است بدلیل داشتن مواد مغذی زیاد احتمال آلودگی آن نیز زیاد است، ولی در کشک های جامد فعالیت باکتری ها بدلیل وجود نمک به شدت کمتر از کشک های مایع است. بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که حتما کشک پاستوریزه بخرید و اگر در سالم بودن آن شک دارید بهتر است آن را به مدت 20 دقیقه بجوشانید.

شرایط نگهداری :

این نوع کشک باید حتما در یخچال و در دمای 4 درجه سانتی گراد نگهداری گردد تا از تابش مستقیم نور خورشید در امان باشد و مکان نگهداری آن نیز خنک باشد. بعد از مصرف این محصول، باقی مانده آن را نیز حتما در شرایط کاملا مناسب در یخچال نگهداری کنید زیرا احتمال آلودگی در باقی مانده کشک همچنان وجود دارد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 95 کیلوکالری

پروتئین : 13 گرم

چربی : 2 گرم

کربوهیدرات ها : 2.9 گرم

کلسیم : 189 میلی گرم

فسفر : 190 میلی گرم