کره گیاهی ( مارگارین ) 250 گرمی مهگل

تولیدکننده: مهگل
2,900 تومان

تفاوت بین کره های لبنی و کره های گیاهی در نوع چربی گیاهی و چربی حیوانی آن ها است.

کره ای که از روغن گیاهی تهیه می شود، مارگارین نام دارد. مارگارین خواص ظاهری و فیزیکی مشابه با کره لبنی دارد ولی پایه اصلی آن شیر نیست. این محصول اغلب از انواع روغن های نباتی چون ذرت، آفتابگردان، سویا و کتان به همراه برخی از افزودنی ها تهیه می شود. این کره فاقد ویتامین های موجود در پنیر بوده و از لحاظ املاحی چون آهن، روی و مس بسیار غنی نمی باشد.

این کره گیاهی خواص تغذیه ای روغن های گیاهی را دارا می باشد ولی به دلیل فرآیند های حرارتی برخی از ریز مغذی هایش از بین می رود و برای اینکه این محصول را از نظر تغذیه ای شبیه کره لبنی کنند به آن ویتامین A و D اضافه کرده و با افزودن طعم دهنده طعم و رنگ خاصی به این کره می دهند.

این کره امروزه جایگزین مناسبی برای انواع کره های لبنی شناخته شده است و کره مارگارین مهگل با کیفیت منحصر به فرد و قابلیت پخش پذیری مناسب برای تولید انواع شیرینی های دانمارکی و خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

مارگارین برخلاف آنچه خیلی ها تصور می کنند کم کالری یا فاقد انرژی نیست. خیلی از مردم این کره را به عنوان یک کره رژیمی تصور می کنند و می گویند این نوع کره کالری کمتری نسبت به انواع کره های لبنی دارد، حال آن که این گونه نیست.

شرایط نگهداری :

بهتر است برای نگهداری طولانی مدت در فریزر نگهداری شود و به مقدار مورد نیاز روزانه در یخچال قرار داده شود.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 34 کیلو کالری

چربی : 38 گرم (اسید چرب اشباع شده : 6 گرم / اسیدهای چند اشباع نشده : 8 گرم / اسیدهای تک اشباع نشده : 2.2 گرم)

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 44 میلی گرم

شکر : 2 درصد

کربوهیدرات : 0 گرم

ویتامین A : 3 درصد

مشخصات فنی کالا
نوع گیاهی
طعم ساده
حجم / وزن 125 تا 300 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی