کره پاستوریزه 50 گرمی کاله

تولیدکننده: کاله
1,800 تومان

یکی از بهترین مواد غذایی برای صبحانه کره است. این ماده غذایی در بین مردم طرفداران بیشماری دارد اما مشکلی که اکثر مردم دارند این است که آیا کره های صنعتی ارزش غذایی دارند یا خیر.

حداقل میزان چربی موجود در کره ها باید حدود 80% باشد که حدود 15 درصد کره هم از آب و بقیه آن از مواد جامد و خشک تشکیل شده است. با این حساب کره یکی از چرب ترین محصولات لبنی به شمارمی آید.

این ماده غذایی کاربرد زیادی در تهیه غذاهای خانگی و محصولات قنادی نیز دارد. ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A و Eدر چربی شیر حل می شوند. حالا هر چقدر که چربی یک محصول لبنی بالاتر باشد میزان ویتامین های محلول در چربی آن هم بالاتر است. از آنجا که چربی شیر در محصولاتی مانند کره و خامه متمرکز است بنابراین انباشته شدن و اجتماع ویتامین A در آنها نیز بیشتر می شود.

هرچه مقدار بتاکارون (پیش ساز ویتامین A) افزوده شده به کره بیشتر باشد، رنگ آن زرد تیره است ضمن اینکه تیره یا روشن بودن کره ها ربطی به بهداشت یا فساد آنها ندارد.

کره محصولی است که از زدن خامه، شیر یا فرآورده هایی مانند دوغ و ماست بدست می آید و در مقایسه با روغن های گیاهی زودتر تجزیه می شود. کره کاله با بسته بندی 100 گرمی به بازار عرضه شده است که مصرف آن برای کسانی که لاغر هستند و به دنبال افزایش وزن هستند توصیه می شود و تنها تفاوت کره لبنی و گیاهی در نوع چربی گیاهی و حیوانی آنهاست.

شرایط نگهداری :

کره باید در یخچال نگهداری شود.

ارزش غذایی (در هر 50 گرم) :

انرژی کل : 110

چربی کل : 12.5 گرم

اسیدهای چرب اشباع : 7.5 گرم

اسیدهای چرب ترانس : 0 گرم

کلسترول : 35 میلی گرم

سدیم : 0 گرم

ویتامین A : 15 درصد

 

مشخصات فنی کالا
نوع پاستوریزه
طعم ساده
حجم / وزن کمتر از 125 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی