کالا موجود نمی باشد

کره پاستوریزه 100 گرمی میهن

تولیدکننده: میهن
4,500 تومان

یکی از مواد غذایی که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند کره است. این ماده خوراکی مصرف زیادی به هنگام خوردن صبحانه دارد. کره در اصل روغنی است که از خامه، شیر یا دوغ بدست می آید و از منابع مهم انرژی و ویتامین A است.

در کل ما دو نوع کره حیوانی و گیاهی داریم، کره حیوانی یا لبنی طبیعی تر از کره گیاهی است. کره حیوانی غنی از چربی لبنی است و از نظر ارزش غذایی کره حیوانی بسیار پر خاصیت است. این کره حاوی مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر است. کره های پاستوریزه در مقایسه با کره های محلی قابل اطمینان تر بوده و سالم تر نیز می باشند.

کره یک امولوسیون آب در روغن است. رنگ کره باید طبیعی بوده و حد آن بین سفید خامه ای تا زرد باشد. هر چه مقدار بتاکارون (پیش ساز ویتامین A) افزوده شده به کره بیشتر باشد، رنگ آن زرد تیره است. تیره یا روشن بودن کره ها ربطی به بهداشت یا فساد آنها ندارد. کره‌های حیوانی قابلیت پخش پذیری خوبی دارند و به راحتی بر روی انواع نان ها قرار می گیرند. کره از اسید های چرب مختلفی تشکیل شده است.

چگونه به فاسد بودن کره پی ببریم :

یکی از نشانه های فاسد کره تغییر طعم بر اثر اکسید شدن چربی ها است که موجب ایجاد طعم تند و تیز محصول شده و می تواند مضر و سرطان زا باشد.

شرایط نگهداری :

کره باید در جای خنک نگهداری شود و دور از نور آفتاب باشد که قابلیت نگهداری کره به دما نیز بستگی دارد پس بهترین راه برای نگهداری کره این است که آن را درون فریزر در زمان طولانی تری نگه داشت. کره را نباید در نزدیکی مواد بو دار قرار دهید.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 740 کیلو کالری

چربی شیر : 82 گرم

ویتامین A : 15 درصد

رطوبت : 16 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع پاستوریزه
طعم ساده
حجم / وزن کمتر از 125 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی