کالا موجود نمی باشد

کره بادام زمینی کرانچ 454 گرمی Jif

تولیدکننده: Jif
20,500 تومان

کره بادام زمینی جزو لذیذ‌ترین محصولات تهیه شده از بادام زمینی است و حدود یک سوم بادام زمینی کشت شده در سراسر دنیا صرف تهیه کره آن می شود.

همانند بسیاری از کره های مغزهای گیاهی، کره بادام زمینی نیز حاوی چربی و کالری بالایی است و با خوردن دو قاشق کره بادام زمینی علاوه بر دریافت کالری، مقدار بسیار زیادی مواد مغذی نیز دریافت می کنید.

مغزها و کره های آن ها منبع بسیار خوبی برای پروتئین، فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی هستند. بادام زمینی از نظر تغذیه ای نیز همانند مغزها است و حدود نیمی از وزن آن چربی است و بقیه وزنش تقریبا به طور مساوی پروتئین و کربوهیدرات (همراه با فیبر) است.

کره بادام زمینی برای کسانی که مبتلا به بیماری های قلبی می باشند مفید است زیرا چربی های موجود در بادام زمینی از نوع چربی های خوب هستند. فیتوسترول موجود در آن می تواند از کلسترول بد خون (LDL) بکاهد، همچنین می تواند از رشد سلول های سرطان پستان، روده بزرگ و پروستات را کند کرده و حتی از بروز سرطان ریه هم بکاهد. بادام زمینی حاوی نوعی آنتی اکسیدان به نام رزوراترول است که می تواند به نوعی ترکیب ضد سرطانی به نام پیساتانول تغییر شکل دهد.

جالب است بدانید که به دلیل وجود فیبر و منیزیم در کره بادام زمینی می تواند از ابتلا به دیابت نوع دوم در زنان پیشگیری کند.

با وجود تمامی خواص ذکر شده کره بادام زمینی جزو مواد آلرژی زا محسوب می شود. حساسیت به آن می تواند شدید باشد طوری که مصرف مقدار کمی از آن می تواند به شک منجر شود. در نتیجه افراد مبتلا به آلرژی باید از مصرف هر گونه غذا حاوی بادام زمینی خودداری کنند.

شرایط نگهداری :

کره بادام زمینی را باید در یخچال نگهداری کرد.

ارزش غذایی این محصول :

انرژی : 192 کالری

پروتئین : 2.8 گرم

چربی : 5 گرم

کربوهیدرات : 2.6 گرم

فیبر : 8.1 گرم

پتاسیم : 217 میلی گرم

فسفر : 119 میلی گرم

مشخصات فنی کالا
نوع سایر کره ها
طعم طعم دار
حجم / وزن 300 الی 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند خارجی