لیمو ترش سنگی 0.5 کیلوگرمی

تعداد به طور تقریبی بین 3تا5عدد می باشد.
تولیدکننده: Rocofruit
13,000 تومان

این محصول میوه‌ی درخت لیمو بوده و از خانواده مرکبات به حساب می آید.

لیموترش میوه ارزشمندی است که اکثر متخصصین تغذیه به مصرف آن اشاره دارند. لیموترش به علت داشتن خواص اسیدی، ضدعفونی کننده‌ی قوی است زیرا این محصول  دارای فیبر بالایی بوده و در تامین سلامت فرد بسیار مفید است.

طعم ترش لیمو بدلیل وجود ماده ای با نام اسید سیتریک است که به هضم غذا کمک می کند و این میوه به درمان ناراحتی های دستگاه گوارش کمک می کند.

یک عدد لیموترش تامین کننده ی 88 درصد نیاز روزانه‌ی بدن به ویتامین C می باشد. ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در لیموترش به دفع سموم بدن که بدلیل وجود انواع آلودگی ها مانند سرب در هوا ایجاد می شوند کمک زیادی می کند. این ویتامین از ابتلا به بیماری های عفونی و سرما خوردگی جلوگیری می کند و به تقویت دستگاه ایمنی بدن نیز کمک می کند.

این میوه منبع خوبی از ویتامین B و پیش ساز ویتامین A می باشد و این دو ویتامین ایمنی بدن را افزایش می دهند، همچنین مصرف این میوه بدلیل وجود آهن و اسید فولیک در آن برای کاهش کم خونی موثر است.

مصرف آب لیمو تازه برای پوست بسیار مفید است چراکه لیموترش پوست را جوان و درخشان کرده و بدلیل دارا بودن ویتامین C و فلانوئیدها از بوی بدن جلوگیری می کند.

شرایط نگهداری :

لیمو معمولا در یخچال نگهداری نمی شود اما در دمای اتاق نیز به سرعت خواص خود را از دست می دهد زیرا ویتامین C به نور و گرما حساس است. بهترین راه برای تازه نگه داشتن لیموترش، گذاشتن آنها در کیسه های پلاستیکی و قرار دادن در یخچال و یا فریزر است. همچنین توصیه می شود که محل نگهداری آن تاریک و بدون نور باشد.

ارزش غذایی لیموترش (هر 100 گرم) :

انرژی : 28 کیلوکالری

چربی : 0.3 گرم

کربوهیدرات : 9 گرم

فیبر : 2.8 گرم

قند : 2.5 گرم

پروتئین : 1.1 گرم

ویتامین : D، A، C، B6، B12