شیر کاکائو 2% چربی 1 لیتری میهن

تولیدکننده: میهن
3,500 تومان

امروزه اهمیت مصرف کافی شیر به خوبی ثابت شده است. در هرم راهنمای غذایی که راهنمایی برای حفظ سلامت تغذیه می باشد، لبنیات به عنوان  یکی از ۵ گروه مهم غذایی آمده که مصرف روزانه ۲ تا ۳ واحد از آن توصیه شده است.

شیر کاکائو:

 شیر طعم دار نیز مانند شیر معمولی، دارای 9 ماده مغذی ضروری است که شامل کلسیم، پروتئین، ویتامین های D، A، B12، B2، B3 و پتاسیم و فسفر می باشد. شیر کاکائو شیری است که به آن شکلات یا کاکائو و شیرین کننده اضافه شده است. کاکائو غنی از زیر گروه هایی از فلاوونوئیدها است که به عنوان فلاونول نامیده می شوند و خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. شیرکاکائو نوشیدنی با ارزش و مطلوب کودکان است. در یک تحقیق مشخص شد که ۹۱ درصد کودکان ۸ تا ۱۳ ساله شیر کاکائو را دوست دارند و ۵۷ درصد کودکان شیر کاکائو را به شیر سفید ترجیح می دهند. مصرف شیرهای طعم دار در کودکان موجب می شود که دریافت کلسیم و پروتئین افزایش یابد. کودکی دوره ای است که باید کلسیم کافی مصرف شود تا استخوان ها به حداکثر چگالی خود برسند. افزایش چگالی استخوان، مهم ترین راه پیش گیری از پوکی استخوان در سالمندی است. از آن جایی که شیرکاکائو برای کودکان مطلوب تر است، به نظر می رسد با افزایش مصرف آن، می توان دریافت کلسیم را در کودکان به خوبی ارتقاء داد.

 

مدت زمان ماندگاری وشرایط  نگهداری :

این نوع شیر به دلیل نوع بسته بندی تا قبل از باز شدن به مدت 6 ماه در دمای بیرون نگهداری نمود .ولی پس از باز شدن به مدت 5 روز استفاده شود و در یخچال نگهداری شود.

 ارزش غذایی:
 
انرژی ۸۳ کیلوکالری
پروتئین ۳ گرم 
کربوهیدرات ۱۱ گرم 
چربی ۳ گرم 
کلسیم ۰/۱۱ گرم 
مواد معدنی ۰/۶ گرم 
فسفر ۰/۱۲ گرم 
مشخصات فنی کالا
نوع فرادما
میزان چربی نیم چرب
طعم طعم دار
حجم / وزن 300 الی 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی