شیر پر چرب مکث 200 میلی لیتری میهن

تولیدکننده: میهن
1,000 تومان

شیر یک نوشیدنی بسیار مغذی است که سرشار از کلسیم، پروتئین،‌ ویتامین‌های گروه B، خصوصا ویتامین B2 بوده و برای سلامت بدن لازم و ضروری است. این نوشیدنی بسیار آسان استفاده می‌شود و افراد می‌توانند در وعده غذایی صبحانه و یا میان وعده‌های غذایی از آن بهره ببرند.کلسیم که نقش اساسی در شکل ‌گیری و استحکام استخوان ها و سلامت دندان ها دارد، از مهم‌ ترین ترکیبات موجود در شیر است.فسفر که برای بسیاری از واکنش‌های شیمیایی بدن و فعال کردن آنزیم‌ها لازم است و در رشد و ترمیم بافتی دخالت دارد، در میان املاح موجود در شیر حضور داشته و به غیر از آن، سدیم و پتاسیم که در تنظیم اسیدی و بازی بودن سلول‌ های بدن نقش ایفا می کنند، با خوردن شیر دریافت می ‌شوند.هر چند متخصصان توصیه می کنند که مصرف چربی باید کم باشد، اما نباید فراموش کرد که چربی‌های موجود در شیر از نظر تامین انرژی و دریافت ویتامین‌های محلول در چربی برای نوجوانان و کودکان اهمیت دارند.

شیر پرچرب:

به گفته رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران، برای کودکان و نوجوانان مصرف شیر پرچرب ضرورت بیشتری دارد، پس بهتر است که شیر مورد تغذیه این گروه سنی که حتی می‌تواند دوره جوانی را هم شامل شود، شیر پرچرب باشد.

کودکان حدود 30 درصد از انرژی مورد نیاز خود را می‌توانند از چربی شیر دریافت کنند. بر این اساس توصیه می‌شود کودکان و نوجوانان شیر بالای 5/3 ‌درصد و سایر لبنیات را به شکل پرچرب استفاده کنند.

مدت زمان نگهداری و شرایط نگهداری:

این نوع شیر به دلیل نوع بسته بندی مدت زمان بیشتری تا قبل از باز شدن می توان از آن نگهداری نمود.و پس از باز شدن به مدت 3 روز و در یخچال باید نگهداری شود.

ارزش غذایی:

چربی(گرم درصد) :3 

مواد معدنی (گرم) :0/6

کلسیم(گرم) :0/1

فسفر(گرم) :0/12

پروتئین(گرم) :3/3

کالری(بر حسب کیلو کالری) :59

کربوهیدرات کل(گرم) :4/7

مشخصات فنی کالا
نوع فرادما
میزان چربی پرچرب
طعم ساده
حجم / وزن 125 تا 300 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی