شیر فرادما کم چرب 1 لیتری دامداران

تولیدکننده: دامداران
3,200 تومان

شیر پیش از این به عنوان یکی از عوامل اصلی در سلامت استخوان‌ها و منبعی برای پروتئین و ویتامین شناخته شده بود.اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد شیر می‌تواند نقش اساسی در تقویت حافظه داشته باشد و کسانی که شیر و فرآورده های لبنی(ماست، پنیر، کره و بستنی) مصرف می‌کنند از توانایی‌های ذهنی بالاتری برخوردار می‌شوند.

شیر فرادما:

در شیرهای فرادما با ماندگاری طولانی آنزیمهای فاسد کننده ی شیر و همینطور موجودات ریز ذره بینی در دمای بالا (فرادما) از کار می افتند و از بین میروند. چرا که پروسه تولید شیوه های استریل و فرادما به گونه ای است که امکان فساد را در طی زمان ماندگاری آن به حداقل ممکن (صفر) می رساند. 
هم چنین در این فرآیند، محصول در شرایط اسپتیک بسته بندی می شود. اسپتیک به معنای پر شدن محصول در پاکت های استریل و تحت شرایط استریل است. وجود لایه آلومینیوم در بسته بندی شیرهای استریل از نفوذ نور و اکسیژن که باعث فساد محصول می شود، جلوگیری می کند. بنابراین ماندگاری شیر استریلیزه و قابلیت نگهداری آن خارج از یخچال تا زمان باز شدن، مربوط به فرآیند حرارتی، شرایط بهداشتی و همچنین نوع پاکت بسته بندی آن است و در این نوع شیر هیچ گونه مواد نگهدارنده ای وجود ندارد. ضمن این که برای تولید شیر استریلیزه و UHT از شیر خام با کیفیت بسیار بالا استفاده می شود. 

شرایط نگهداری و مدت زمان ماندگاری:

این نوع شیر را به دلیل نوع بسته بندی تا قبل از باز کردن به مدت شش ماه در دمای محیط می توان نگهداری نمود اما پس از باز شدن باید در یخچال نگهداری شود و طی یک هفته مصرف گردد.

ارزش غذایی:

چربی(گرم درصد) :۱٫۵±۰٫۲

لاکتوز(گرم) :۴٫۴۳

کلسیم(گرم) :۰٫۱۲۰

سدیم(گرم) :۰٫۰۴۳۳

پروتئین(گرم) :۳٫۴۰

کالری(بر حسب کیلو کالری) :۴۷٫۱۲

مشخصات فنی کالا
نوع فرادما
میزان چربی کم چرب
طعم ساده
حجم / وزن 300 الی 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی