کالا موجود نمی باشد

سبزی کوکو منجمد 400 گرمی سرد وتازه

تولیدکننده: سرد و تازه
5,250 تومان

کوکو سبزی یکی از غذاهای ساده، مقوی و پرطرف‌دار بین ایرانی‌هاست و همون‌طور که از اسمش پیداست یکی از مواد اصلی و تشکیل دهندۀ اون، سبزی‌ست. سبزی‌ها به‌دلیل تنوع در طعم، رنگ و عطر به غذاها طعم متفاوتی می‌دهند که این باعث استفادۀ ما از انواع سبزی در غذاهای مختلف می‌شود. با تنوع دادن در استفاده از نوع سبزی، بدن نسبت به اکثر بیماری‌ها ایمن‌تر و مقاوم‎تر خواهد شد.

سبزی کوکو منجمد 400 گرمی سرد و تازه که در روکولند ارائه می‌شود، شامل تره، شوید، گشنیز، سیر، جعفری و شنبلیله است. شنبلیله یکی از عطر و طعم‌دهنده‌های مخصوص برای کوکوسبزی‌‌ست که اگر بیش از میزان لازم استفاده شود، باعث تلخی کوکو می‌شود. شنبلیله در گرگرفتگی ناشی از یائسگی، بسیار مؤثر است و سرشار از مواد معدنی‌ای مثل روی، مس، منیزیوم و آهن و ویتامین‌های گروه ب است. شنبلیله برای رشد مو هم بسیار مؤثر است.

همۀ ما از خواص درمانی و اعجاب‌آور سیر کم‌و‌بیش آگاه هستیم. سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین ث، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین‌های ب1، ب2 و ب3است و البته به‌دلیل داشتن گوگرد فراوان، از بروز سرطان هم جلوگیری می‌کند. سیر کار تصفیۀ خون هم انجام ‌می‌دهد و ضد باکتری هم هست. سیر برای روشنایی پوست بسیار مؤثر است و برای درمان امراضی چون سل یا سرفه‌های خشک هم به کار گرفته می‌شود.

جعفری از دیگر سبزیجاتی‌ست که در کوکو سبزی به‌کار گرفته می‌شود. جعفری حاوی مقدار زیادی کلسیم است؛ برخی کلسیم اون رو با کلسیم موجود در شیر برابر دونستند. جعفری شامل مقدار زیادی ویتامین آ، ث و کا است. آهن و فولیک اسیدی که در جعفری موجوده، نیاز بدن رو تأمین می‌کند. در جعفری مقداری روغن‌های فرار مخصوصاً میریستیسین وجود داره که باعث جلوگری از ایجاد تومورهای ریه می‌شود. از جعفری به‌دلیل داشتن برگ‌های زیبا به‌عنوان تزیین هم بر روی غذاهایی مثل الویه یا سوپ و ماهی استفاده می‌شود.