روغن مخصوص سرخ کردنی 1/5 لیتری بهار

تولیدکننده: بهار
7,100 تومان

در فرآیند سرخ کردن، چربی و روغن به عنوان عامل انتقال دهنده استفاده می شوند. رطوبت اولیه غذا تبخیر و آب از سطح آن جدا می شود و همچنین باعث کاهش چسبندگی روغن به غذا می شود.

روغن سرخ کردنی بر روی بسیاری از خصوصیات کیفی محصول نهایی از جمله طعم بافت زمان، ماندگاری و ویژگی های غذایی موثر است. عواملی که در انتخاب روغن سرخ کردنی موثرند شامل زمان ماندگاری روغن، بو، شکل، ظاهر و قیمت مناسب می باشند.

با توجه به وجود انواع و اقسام روغن های گیاهی و حیوانی، این مسئله همیشه مطرح می باشد که بهترین روغن مناسب سرخ کردن کدام است. به عقیده برخی از متخصصین روغن های جامد گیاهی و حیوانی برای سرخ کردن مناسب نمی باشند و بهترین روغن، روغن های مخصوص سرخ کردنی می باشد.

برای کاهش خطرات بیماری های قلب و عروقی باید از روغن های مناسب و توصیه شده استفاده کنید. بهتر است سعی کنید که در سرخ کردن غذاهایتان از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید زیرا روغن های جامد هیدروژنه حاوی اسیدهای چرب اشباع و اسیدهای چرب ترانس است که خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

شرایط نگهداری :

این روغن را باید در مکانی سرد، خشک و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری کرد. رسیدن نور به این روغن باعث فاسد شدن آن می شود پس بهتر است آن را در مکانی تاریک مانند کابینت آشپزخانه نگهداری کنید.

ارزش غذایی :

این روغن فاقد کلسترول و اسیدهای چرب ترانس می باشد.

مشخصات فنی کالا
نوع روغن مایع
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی بطری پلاستیکی
مناسب برای سرخ کردنی