کالا موجود نمی باشد

روغن کانولا مخصوص پخت و پز و سالاد 900 میلی لیتری لادن

تولیدکننده: لادن
6,750 تومان

 رویشگاه اصلی گیاه کلزا (کانولا)، کشور کاناداست و این کشور تولیدکنندۀ اصلی روغن کانولا در جهان است. روغن کانولا از دیرباز کاربردهای صنعتی بسیاری از جمله تولید شمع، صابون، رژ لب، روان‌کننده‌ها، جوهر، سوخت‌های زیست‌محیطی و حتی حشره‌کش‌ها داشته است، اما به‌دلیل برخی مضرات شیمیایی به‌عنوان روغن خوراکی استفاده نمی‌شد؛ زمانی که متخصصان ژنتیک توانستند با پیوند گونۀ خاصی از شلغم با گونه‌های خاصی از خردل، گونۀ خاصی از کانولا با اسید ایراسیس و گلوکز کمتر ایجاد کنند، روغن گرفته شده از این گیاه توانست گواهیLEAR (برای کاهش مقدار اسید ایراسیس) را به‌عنوان یک مادۀ غذایی استاندارد اخذ نماید.
شاید به‌خاطر همین دست‌کاری‌ ژنتیکی‌ست که برخی از متخصصان تغذیه نسبت به این محصول نگاهی منفی دارند و برخی منتقدان به‌شدت بر علیه آن حکم می‌کنند؛ اما باید در نظر داشت در حال حاضر خواص بسیاری از محصولات غذایی، ‌از محصولات گیاهی گرفته تا دامی، به‌کمک اصلاح ژنتیکی بهبود یافته و اصلاح ژنتیکی به یکی از نیازهای جامعۀ بشری‌ تبدیل شده‌ است و این دیدگاه بی‌اساس است.
در حال حاضر روغن کانولا بیشترین روغن مصرفی مردم کانادا و ژاپن است.
طبق نظر کارشناسان تغذیه روغن کولزا نسبت به تمامی روغن‌های خوراکی جهان، کمترین چربی اشباع را دارد. میزان چربی اشباع در این روغن 7%،‌ چربی اشباع خاص ‌(کمک کننده برای کاهش کلسترول) 63% و ویتامین‌های اساسی امگا۶ و امگا۳ (به نسبت ۲ به ۱) 28% است. همچنین اسید آلفالینولنیک موجود در روغن کانولا می‌تواند باعث تنظیم کلسترول و فشارخون شود.
روغن کانولا تحمل بالایی در برابر حرارت مستقیم دارد، بنابراین در کنار پخت غذا، بدون دغدغه می‌توانید برای سرخ و گریل کردن نیز از آن استفاده کنید.
برند قدیمی و محبوب لادن روغن مرغوب کانولا را در اندازه‌های 900 میلی‌لیتری تولید نموده است. شما می‌توانید این محصول مرغوب را از هایپرمارکت اینترنتی روکولند تهیه کنید. با پیوستن به جمع خانوادۀ روکولندی‌ها لذت زندگی الکترونیک را تجربه کنید.

امتیاز:

روغن کانولای غنی از اسید چرب اولئیک می تواند باعث کاهش چربی شکمی شود.

منبع سرشاری از ویتامین E

خاصیت آنتی اکسیدانی  

  

مشخصات فنی کالا
نوع روغن مایع
نوع کانولا
حجم / وزن 300 الی 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی بطری پلاستیکی
مناسب برای پخت و پز/سالاد