Sorry - this product is no longer available

روغن مایع آفتابگردان مخصوص پخت و پز و سالاد 2 لیتری اویلا

تولیدکننده: اویلا
11,500 تومان

روغن دسته ای از مایعات است که انواع مختلفی مانند روغن ذرت، روغن کانولا، روغن کنجد، روغن سبوس برنج و روغن آفتابگردان دارد که یکی از با سابقه ترین آن ها روغن آفتابگردان است.

روغن آفتابگردان روغنی است که از دانه های روغنی گل آفتابگردان تشکیل می شود و از آن برای مصارف خوراکی استفاده می کنند. این روغن در سرخ کردن و پخت و پز، بسیار معروف و رایج است و حاوی 5 تا 16 درصد اسیدهای چرب آن اشباع شده و مابقی اشباع نشده می باشد. این پایین بودن میزان اسیدهای چرب اشباع و بالا بودن سطح ویتامین E، این روغن را به یکی از بهترین و مفید ترین روغن ها برای قلب تبدیل کرده است. روغن آفتابگردان مانند بسیاری از روغن ها کلسترول ندارد و بدلیل تحمل بالای حرارت و اکسیداسیون برای انواع پخت و پز و تهیه سالاد بسیار مفید است.

این محصول حاوی امگا 6 و امگا 9 است که از جمله خواص مصرف امگا 6 می توان به مواردی مانند: کاهش میزان خطر بروز بیماری های قلبی-عروقی، کاهش خطر بروز بیماری های عروق کرونر اشاره کرد. امگا 9 از اسیدهای چرب اشباع نشده است و همانگونه که می دانید افراد باید بیشتر انرژی خود را از اسیدهای اشباع نشده بدست آورند که مفیدتر از انواع اشباع شده آنها است.

روغن آفتاب گردان از شدت دفعات گر گرفتگی به زنان یائسه کمک کرده و از مشکلات بیماری قندی می کاهد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 884 کیلوکالری

چربی اشباع شده : 13 گرم

چربی تک اشباع نشده : 46 گرم

چربی چند اشباع نشده : 36 گرم

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 0 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع روغن مایع
نوع آفتابگردان
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی بطری پلاستیکی
مناسب برای پخت و پز/سالاد