کالا موجود نمی باشد

روغن ذرت مخصوص پخت و پز 1800میلی لیتری طلایی لادن

تولیدکننده: لادن
19,000 تومان

ذرت منبع غنی از ویتامین های E,C,B5,B1 و مواد معدنی بسیاری است. ذرت مقدار زیادی اسید فرولیک دارد که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. پختن ذرت موجب افزایش مقدار اسید فرولیک و در نتیجه خاصیت آنتی اکسیدانی آن می‌شود. بنابراین برخلاف سایر موادغذایی که پختن آن ها موجب کاهش مواد مغذی اشان می‌شود، ذرت خاصیت بیشتری با پخته شدن پیدا می‌کند.

ذرت تقریبا حاوی 4.5 درصد روغن می‌باشد که حدود 85 درصد این روغن در جوانه ی آن قرار دارد. روغن ذرت بوی ملایمی دارد و دارای ارزش غذایی زیادی است. این روغن غنی از امگا-3 که یک اسید چرب ضروری برای بدن است، می‌باشد.

روغن ذرت بدون کلسترول می‌باشد. محققان دریافته اند که روغن ذرت بسیار بیشتر از روغن زیتون سبب کاهش کلسترول بد خون می‌شود و درنتیجه امکان ابتلا به بیماری های قلبی نیز کاهش می‌یابد.

روغن ذرت یک روغن گیاهی است که با فشردن گیاهک دانه ی ذرت به دست می‌آید. این نوع روغن پایداری زیادی نسبت به اکسیداسیون دارد و از آن می‌توان برای همه ی مصارف پختن، سرخ کردن کوتاه مدت استفاده نمود. (این روغن فاقد رنگدانه های کلروفیل است. رنگدانه ای که عمل اکسیداسیون را در مقابل نور تسریع می‌کند.)

روغن ذرت نقش مهمی در تامین اسیدهای چرب ضروری و ویتامین های k و  Eداشته و اثرات مفیدی بر سیستم قلبی-عروقی و همچنین سیستم ایمنی بدن دارد. این محصول حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیراشباع و مقدار کمی اسیدهای چرب اشباع شده است که برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.

شرایط نگهداری:

روغن ذرت باید در جای تاریک و تقریبا خنک نگه داری شود. پیشنهاد می‌شود که روغن ها را در کابینت آشپزخانه (دمای 25-15 درجه سانتی گراد) نگه داری شوند.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی:900 کیلو کالری

چربی کل:100 گرم (چربی اشباع:13 گرم/چربی چند اشباع نشده:55گرم/چربی تک اشباع نشده:28گرم)

کلسترول:0 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع روغن مایع
نوع ذرت
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی بطری پلاستیکی
مناسب برای پخت و پز