خامه 30% چربی 200 میلی لیتری میهن

تولیدکننده: میهن
3,200 تومان

خامه یکی از فرآورده های لبنی است که از چربی های شیر، پیش از هموژنیزه شدن تهیه می شود. مواد غذایی موجود در خامه همانند شیر است که در خامه با افزایش درجه هنگام تولید آن، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش می یابد اما ویتامین های محلول در چربی آن افزایش پیدا می کند.

تفاوت خامه با سر شیر، در پخته و نپخته بودن آنها است. خامه‌ی پخته، خامه ای است که پس از جوشاندن شیر آن را خنک کرده و سپس چربی های آن را دریافت می کنند که بسیار سالم تر از خامه نپخته است.

میزان چربی روی قوام خامه تاثیر دارد یعنی خامه هایی با چربی بیشتر، قوام ظاهری بالاتری دارد و ویژگی هایی مانند نقطه ذوب بالا روی قوام آن تاثیر دارد.

خامه انرژی بالایی دارد، این ماده غذایی یکی از پرطرفدارترین محصولات لبنی است که سر میز صبحانه بسیاری از ما ایرانی ها یافت می شود. شلی و سفتی خامه ها یک موضوع بافتی است و به ترکیب های استفاده شده در خامه بستگی دارد. برخی گمان می کنند هرچه خامه سفت تر باشد ارزش غذایی آن هم بیشتر است حال آنکه اینگونه نیست.

این خامه بسیار تازه بوده و از شیر تازه گاو تهیه شده است و بیشتر خواص شیر را دارا می باشد. این محصول با چربی 30 درصد و بسته ی 200 میلی لیتری در بازار ارائه می شود. شرایط نگهداری :

بهترین مکان برای نگهداری خامه، یخچال است و در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 6 روز نگهداری می شود. نگهداری بیشتر این ماده غذایی بدلیل وجود لاکتوباسیل ها سبب ترش شدن این محصول می شود و باکتری های موجود در شیر آن فعال شده و سبب بیماری های مختلف می شوند.

ارزش غذایی (در هر 200 میلی لیتر) :

انرژی : 295 کیلوکالری

چربی : 30 گرم

کربوهیدرات : 3.3 گرم

پروتئین : 2.9 گرم

مواد معدنی : 0.3 گرم

فسفر : 0.12 گرم

کلسیم : 0.1 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع فرادما
میزان چربی نیم چرب
طعم ساده
حجم / وزن 125 تا 300 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی