Sorry - this product is no longer available

تخم کتان بو داده قهوه ای 200 گرمی OAB

تخم کتان بو داده را می توانید در انواع صبحانه ،ماست، سوپ،غذاها،آب میوه و انواع گوشت چرخ کرده استفاده کنید.
تولیدکننده: OAB
6,500 تومان

تخم کتان یا بذرکتان به دوشکل قهوه ای و زرد یافت می شود. این دانه های کوچک سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان و فیبر هستند. این دانه ها خواص متعددی دارند از جمله : کنترل دیابت، پیشگیری از امراض قلبی، پیشگیری از ابتلا به سرطان، سلامت قل، ضد التهاب و ....

بذرکتان بدلیل سرشار بودن از فیبر محلول در آب بوده که به کاهش کلسترول خون کمک می کند و بدلیل داشتن فیبر غیر محلول، آب را به خود جذب کرده و باعث نرم شدن مدفوع می شود و از یبوست جلوگیری می کند.

دانه های کتان بدلیل غنی بودن از امگا-3 و آنتی اکسیدان از تشکیل تومورهای سرطانی جلوگیری می کند ضمن اینکه تخم کتان از پوکی استخوان و تحلیل رفتن بافت استخوانی جلوگیری می کند و این امر به سبب وجود اسیدهای چرب امگا 3 موجود در تخم کتان است. تخم کتان برای سلامت قلب بسیار مفید بوده و از ایجاد پلاکت ها و از بسته شدن رگ ها نیز جلوگیری می کند و بدلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ضربان قلب را منظم می کند و کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

همان طور که می دانید تخم کتان به عنوان معجزه لاغری در بین افراد شناخته شده است بخصوص برای لاغری و از بین بردن چربی پهلوها و شکم. خوردن تخم کتان باعث ایجاد حس سیری در انسان می شود و سبب می گردد تا در طول روز کالری کمتری مصرف نمایید و منجر به کاهش وزن می شود.

کسانی که به انسداد روده مبتلا هستند باید از مصرف زیاد این خوراکی جلوگیری کنند زیرا تخم کتان بدلیل سرشار بودن از فیبر، باعث افزایش روده های التهابی و تحریک پذیر می شود.

شرایط نگهداری :

تخم کتان باید در یخچال یا محل خنک نگهداری شود.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 534 کیلوکالری

کربوهیدرات ها : 28.8 گرم

فیبر : 27.3 گرم

چربی کل : 42.1 گرم (چربی اشباع : 3.6 گرم / چربی چند اشباع نشده : 28.7 گرم / چربی تک اشباع نشده : 7.5 گرم)

امگا 3 : 22.8 گرم

امگا 6 : 5.9 گرم

پروتئین : 18.2 گرم

پتاسیم : 813 میلی گرم

آهن : 5.37 میلی گرم