Sorry - this product is no longer available

تخم کتان بو داده طلایی 200 گرمی OAB

تخم کتان بو داده را می توانید در انواع صبحانه ،ماست، سوپ،غذاها،آب میوه و انواع گوشت چرخ کرده استفاده کنید.
تولیدکننده: OAB
6,500 تومان

تخم کتان فواید بسیار زیادی دارد. این ماده خوراکی بدلیل داشتن مقادیر بالایی فیبر برای یبوست بسیار مفید است. مصرف این دانه به بدن قوت می بخشد و در طول روز برای انجام کارهایتان به شما انرژی کافی می دهد.

در کل دو نوع تخم کتان داریم، تخم کتان قهوه ای و تخم کتان طلایی. ارزش غذایی هر دو تقریبا یکسان است و به یک میزان اسیدهای چرب امگا 3 دارند.

تخم کتان به میزان کمی کلسترول و سدیم دارد. افزودن دانه های تخم کتان به رژیم غذایی به سلامت سیستم های بدن می افزاید وبطور کلی مغز گردو و بذر کتان دارای بیشترین اندازه امگا 3 در میان مواد غذایی گیاهی هستند و به طور کلی تخم کتان در سلامت روانی بسیار موثر است.

لیگنان موجود در کتان، برای کاهش کلسترول بد خون و حفاظت از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد حاصل از سوخت و ساز چربی ها بسیار مفید هستند ضمن اینکه تخم کتان می تواند خطر ابتلا به گر گرفتگی در زنان یائسه را کاهش دهد.

از دانه های کتان در تولید روغن نباتی استفاده می کنند که به عنوان روغن بذر کتان کاربرد بسیاری دارد. مطالعات بسیاری نشان می دهند که مصرف تخم کتان به مردان و زنانی که اضافه وزن دارند و در معرض ابتلا به دیابت هستند به پایین آوردن قند خونشان کمک بسیاری می کند.

مصرف بیش از حد تخم کتان باعث ابتلا به بیماری هایی مانند: اسهال، گرفتگی، باد و نفخ شکم می شود پس در مصرف به اندازه آن نهایت دقت را به خرج دهید.

اگر تخم کتان را با آب ناکافی مصرف کنید منجر به بیماری انسداد روده می شوید که بدنبال آن خطرات دیگری را تجربه خواهید کرد. پس این را به خاطر داشته باشید که تخم کتان حتما باید با آب زیاد و کافی مصرف شود.

شرایط نگهداری :

محل نگهداری این دانه باید خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم خورشید باشد و بهتر است این ماده خوراکی را در یخچال نگهداری کنید.

ارزش غذایی بذر کتان (در هر 20 گرم) :

انرژی : 54 کیلوکالری

کربوهیدرات : 3 گرم

چربی کل : 3.4 گرم