بستنی زعفرانی با خلال پسته 600 گرمی دایتی

8,500 تومان

هر بستنی که مواد اولیه سازنده آن از جنس مرغوب و سالم و بهداشتی باشد می تواند یک لبنیات خوب محسوب شود. مواد اولیه ی تهیه ی بستنی ها نباید به مدت طولانی و به روش نادرست در انبار نگهداری شده باشند.

ارزش غذایی بستنی ها به ارزش غذایی مواد اولیه که در ساخت آن ها استفاده شده است بستگی دارد. چربی بستنی دو تا سه برابر بیشتر از شیر، و پروتئین آن نیز کمی بیشتر از شیر است.

بستنی یکی از عالی ترین منابع انرژی است که دو تا سه برابر شیر چربی دارد و بیش از نصف مواد جامد آن شکر است، بنابراین هنگام خوردن آن باید حساب کالری ها را بکنید. به دلیل آنکه در تهیه بستنی از شیر استفاده شده است اما دارای ویتامین های A، B1، B2، B3 و E نیز می باشد.

مصرف زعفران در انواع غذاها و خوراکی ها  باعث می شود تا از ابتلا به افسردگی جلوگیری شده و شادی و نشاط به افراد منتقل شود. این ماده خوراکی علاوه بر کمک به هضم غذا و بهبود سیستم گوارش، یک داروی ضد تشنج نیز به حساب می آید.

مصرف پسته به ساختن گلبول های قرمز کمک می کند. استفاده از پسته به دلیل وجود ویتامین E در آن برای پوست مفید بوده و پوست را از آسیب اشعه ماوراء بتفش محافظت می کند ضمن اینکه این ماده خوراکی سرشار از فیبر خوراکی است.

شرایط نگهداری :

بستنی ها را باید در فریزر و مکانی سرد نگهداری کرد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 235 کیلوکالری

چربی : 13 گرم

پروتئین : 4 گرم

کربوهیدرات : 25.5 گرم

اسیدهای چرب ترانس : 0 گرم