برنج هاشمی 2/5 کیلوگرمی کیمیا

تولیدکننده: کیمیا
38,000 تومان

تاریخچه‌ی برنج به هزاران سال قبل می گردد. در قدیم مردم بر این عقیده بودند که برنج هدیه و پاداشی از طرف خداوند می باشد و هنوز نیز در بعضی از تمدن ها مردم بر همین باورند. برنج یکی از اجزای سالم رژیم غذایی می باشد و به هیچ عنوان نباید از رژیم غذایی حذف شود چراکه این محصول منبع غنی کربوهیدرات های پیچیده و فاقد سدیم و کلسترول می باشد. برنج غذایی است که در تمام دنیا شناخته شده است وبطور میانگین مردم آسیا سالانه 90800 تا 181600 گرم برنج مصرف می کنند.

چند مورد از خواص برنج :

  1.     کاهش تری گلسیرید و کاهش فشارخون.
  2.     افزایش مقاومت نسبت به انسولین و بسیار مفید برای بیماران دیابتی.
  3.     فعالیت هرچه بهتر دستگاه گوارش و کمک به سالم ماندن این دستگاه.
  4.     تثبیت سطح قند خون.
  5.     کاهش کلسترول بد خون.
  6.     منبع عالی ویتامین ها و مواد معدنی.

برنجی که امروزه مورد پسند اکثر ما ایرانی هاست برنج دانه بلند است که در اکثر سفره ها وجود دارد. این نوع برنج یکی از بهترین و مرغوب ترین ارقام کیفیتی برنج محسوب می شود که مبدا آن در گیلان است.

بطورکلی شکل دانه بلند، قلمی و رنگ سفید متمایل به کرم آن معروف است. طول خام آنها متوسط 7/3 و پس از پخت به 11 تا 13 میلی متر می رسد.

شرایط نگهداری :

نگهداری برنج از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست و باید در محل خشک و خنک نگهداری شود. زیرا بهترین شرایط برای رشد و تکثیر تخم های آفت برنج، گرما و رطوبت است. بهترین روش برای پیشگیری از حشره زدن برنج نگهداری آن در دمای مناسب است. روش های مختلف دیگری از جمله اضافه کردن نمک نیز برای کاهش آفات برنج بسیار موثر می باشد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 365 کیلوکالری

کربوهیدرات ها : 80 گرم

فیبر : 1.3 گرم

پروتئین : 7.13 گرم

مواد معدنی : کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی.

مشخصات فنی کالا
نوع هاشمی
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی پارچه ای