کالا موجود نمی باشد

برنج هاشمی محصول گیلان 5 کیلوگرمی نسترن

تولیدکننده: نسترن
68,000 تومان

پخت برنج ایرانی برای یک کدبانوی ایرانی، مصداق مهارت در آشپزی است. به‌جز برنج‌های دانه بلند و هندی، بقیه برنج‌ها قلق خاص خودشان را دارند. برنج‌های ایرانی بسته به سن آن‌ها، جنس بذر و حتی کیفیت آب موردنیاز در پخت ممکن است شیوه‌های پخت متفاوتی داشته باشند.
برای داشتن پلوی سفید و قد کشیده باید اول از همه در نظر داشت که نوع برنج خیلی مهم است. از برنج مرغوب استفاده کنید. بعد این‎که، برنج تازه و برداشت محصول همان سال نباشد. برنج کهنه‌تر کیفیت بهتری خواهد داشت. دانه‌های برنج باید باریک و یک‌دست باشند و داخل آن دانه‎های شکسته و خردشده نباشد و رنگ همه یکدست باشد. داخل آن دانه سفید و گرد وجود نداشته باشد. برنج هاشمی به دلیل کیفیت مناسب پس از پخت، فوق‌العاده است و مطمئناً پس از اولین طبخ آن، از دیدن قد بسیار بلند و حجم فوق‌العاده و عطر و طعم آن تعجب خواهید کرد و شما را در آشپزی روسفید خواهد کرد.
برنج هاشمی جزو برنج‌های قدبلند به حساب می‌آید؛ یعنی ساقه و خوشۀ آن بلندتر از برنج‌های دیگر است. وقتی که خوشۀ آن را با دیگر برنج‌‌ها مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید که طول بیشتری دارد. تعداد شلتوک‌هایی که در طول خوشه قرار گرفته‌اند، باعث می‌شوند که قد برنج بیشتر بشود؛ همچون جوان رشیدی که حضورش در شالیزار، جولان طراوت و تازگی است. خوشۀ آن نیز طول بیشتری دارد و بلندتر از برنج‌های دیگر است.
برنج همواره در سبد غذایی ایرانیان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جالب است بدانید خوردن روزانۀ برنج برای سلامتی بسیار مفید است؛ زیرا برنج چربی مضر، کلسترول یا سدیم بالا ندارد. برنج برای افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند بسیار مناسب است. با این چربی، کلسترول و سدیم پایین، می‌تواند چاقی و مشکلات مربوط به آن را نیز کاهش دهد.

مشخصات فنی کالا
نوع هاشمی
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی پارچه ای