برنج هاشمی اعلاء به همراه کارت قرعه کشی 10کیلوگرمی کیمیا

تولیدکننده: کیمیا
149,000 تومان

برنج یکی از مهم ترین مواد موجود در هر سفره‌ی یک ایرانی است. این ماده خوراکی علاوه بر طعم خوبش خواص زیادی را دارا می باشد که نباید از وعده های غذایی حذف شود.

برنج، تری گلسیرید را کاهش داده و به متعادل ساختن فشارخون و نگه داشتن سطح آن در یک وضعیت نرمال کمک شایانی می کند، کسانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند با خوردن آن می توانند فشار خون خود را کنترل کنند. برنج دارای حالت جمع کنندگی و تا حدی یبوست آور است کسانی که به یبوست مبتلا هستند باید در مصرف به اندازه آن دقت کنند.

در رابطه با طرز پخت برنج نیز باید گفت که مصرف برنج کته مفیدتر از آبکش کردن آن است چراکه شستن زیاد و آبکش کردن برنج به میزان زیادی از فیبر و ویتامین های گروه B آن می کاهد و محصول را کم ارزش می کند.

برنج همچنین به کاهش دادن کلسترول بد خون، افزایش کلسترول خوب خون و تثبیت کردن سطح قند خون نیز کمک می کند. کربوهیدرات پیچیده برنج در مقایسه با کربوهیدرات ساده در روده هضم و جذب آهسته تری دارد و با مصرف آن قند خون بلافاصله بالا نمی رود.

شرایط نگهداری :

بهترین شرایط برای رشد و تکثیر تخم های آفت برنج، گرما و رطوبت است پس باید این محصول را در محلی خشک و خنک نگهداری کرد. روش های مختلف دیگری از جمله اضافه کردن نمک نیز برای کاهش آفات برنج بسیار موثر می باشد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم):

انرژی : 130 کیلوکالری

چربی کل : 0.3 گرم

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 1 میلی گرم

پتاسیم : 35 میلی گرم

کلسیم : 10 میلی گرم

آهن : 0.2 گرم

منیزیم : 12 میلی گرم

کربوهیدرات کل : 28 گرم

فیبرغذایی : 0.4 گرم

پروتئین : 2.7 گرم