برنج علی کاظمی 5 کیلوگرمی کیمیا

تولیدکننده: کیمیا
72,500 تومان

برنج بعد از نان یکی از اصلی ترین غذاهای دو سوم جمعیت جهان را تشکیل می دهد. این محصول یکی از سالم ترین اجزای برنامه غذایی هر فرد می باشد که نباید از رژیم غذایی حذف شود.

برنج حاوی کربوهیدرات های پیچیده می باشد که این کربوهیدرات های پیچیده‌ی برنج در مقایسه با کربوهیدرات ساده در روده هضم و جذب آهسته تری دارد و با مصرف آن قند خون بلافاصله بالا نمی رود، پس مصرف این ماده خوراکی باعث تثبیت میزان قند خون در بدن می شود.

برنج یکی از منابع اصلی ویتامین B1 یا تیامین می باشد که این ویتامین در سبوس برنج یافت می شود. کمبود این ویتامین در بدن بر روی قلب و اعصاب تاثیر می گذارد، این فقدان علائم دیگری مانند ضعف، خستگی، کاهش اشتها و تهوع را نیز به همراه دارد. برنج در مقایسه با دیگر غلات از نظر پروتئین کیفیت مناسب تری داشته و سرشار از اسیدهای آمینه ضروری برای بدن می باشد.

برنج سفید منبع غنی از فیبر خوراکی است که برای داشتن سیستم گوارشی سالم بسیار ضروری و کارآمد است ضمن اینکه این ماده خوراکی باعث آبرسانی بدن نیز می شود. در رابطه با طرز پخت برنج نیز باید گفت که مصرف برنج کته مفید تر از آبکش کردن آن است، شستن زیاد و آبکش کردن برنج به میزان زیادی از فیبر و ویتامین های گروه B آن می کاهد و محصول را کم ارزش می کند.

شرایط نگهداری :

بهترین شرایط برای رشد و تکثیر تخم های آفت برنج گرما و رطوبت است، پس باید این محصول را در محلی خشک و خنک نگهداری کرد. روش های مختلف دیگری از جمله اضافه کردن نمک نیز برای کاهش آفات برنج بسیار موثر می باشد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 130 کیلوکالری

چربی کل : 0.3 گرم

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 1 میلی گرم

پتاسیم : 35 میلی گرم

کلسیم : 10 میلی گرم

آهن : 0.2 گرم

منیزیم : 12 میلی گرم

کربوهیدرات کل : 28 گرم

فیبرغذایی : 0.4 گرم

پروتئین : 2.7 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع معطر
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی پارچه ای