آرد ذرت 300 گرمی ترخینه

تولیدکننده: ترخینه
3,900 تومان

آرد ذرت از آسیاب کردن دانه های خشک شده ذرت تهیه می شود و مصارف مختلفی دارد. آرد ذرت را می توان در انواع شیرینی ها، حلوا، نان و تهیه دسرها بکار برد.

بتاکارون و ویتامین E موجود در ذرت باعث حفظ سلامتی بدن و پیشگیری از برخی بیماری ها می شود. این ماده غذایی تقش مهمی در تامین اسیدهای چرب ضروری و ویتامین های E و K داشته و اثرات مفیدی بر سیستم قلبی-عروقی و همچنین سیستم ایمنی بدن دارد.

ذرت منبع خوبی از فیبر محسوب می شود. فیبر موجود در آن به کاهش وزن کمک می کند و موادی که دارای فیبر هستند باعث می شوند که قند و چربی کم تر و تندتر جذب بدن شود و موجب کاهش قند و چربی در خون خواهند شد.

از دیگر خواص ذرت نیز می توان به جذب بالای آب و تامین آب برای بدن و همچنین سیر نگه داشتن فرد در مدت طولانی اشاره کرد. فیبر همچنین به سیستم گوارشی نظم بخشیده و مانع از یبوست و جذب کلسترول می شود.

ذرت منبع غنی از ویتامین های E، C، B5، B1 و مواد معدنی بسیاری است که ذرت مقدار زیادی اسید فرولیک دارد که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و آنتی اکسیدان ها در جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی نقش به سزایی دارند.

شرایط نگهداری :

این محصول با حجم 300 گرم را باید دور از دسترسی نور آفتاب و در مکانی سرد و خشک نگهداری کرد تا از ایجاد شرایط مناسب برای رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری شود. ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 369 کیلوکالری

چربی کل : 1.8 گرم ( چربی اشباع : 0.2 گرم / چربی چند اشباع نشده : 0.6 گرم / چربی تک اشباع نشده : 0.3 گرم)

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 7 میلی گرم

کلسیم : 3 میلی گرم

آهن : 1.1 میلی گرم

منیزیم : 32 میلی گرم

پتاسیم : 142 میلی گرم

کربوهیدرات کل : 79 گرم

فیبرغذایی : 3.9 گرم

پروتئین : 7 گرم