میگو منجمد بدون پوست و رگ 500 گرمی تحفه

تولیدکننده: تحفه
38,000 تومان

میگو گونه ای از سخت پوستان آبزی است که بصورت گسترده ای توسط انسان ها به عنوان ماده غذایی استفاده می شود. میگو همانند دیگرغذاهای خوراکی سرشار از کلسیم، ید و پروتئین است. این محصول، غنی از ویتامین های E، D، C ، B6، A و B12 می باشد ضمن اینکه میگو سرشار از امگا 3 بوده که به بهبود سیستم عصبی مغز کمک کرده و از آسیب های مغزی مانند آلزایمر، پیشگیری می کند.

میگو یکی از منابع اصلی آهن به شمار می آید و افرادی که به دلایل مختلف گوشت قرمز نمی خورند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به کم خونی قرار دارند. این افراد می توانند با جای دادن میگو در برنامه غذاییشان این فقر آهن را جبران کنند.

این ماده خوراکی فشارخون بدن را متعادل می کند و از میزان فشارخون بالا می کاهد و آنرا کنترل می کند. انواع میگو سرشار از سلنیوم است (سلنیوم یک آنتی اکسیدان قوی است که از سرطان و بیماری های قلبی جلوگیری می کند). عادت به خوردن میگو احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و انواع سرطان های خون را کاهش می دهد.

برخلاف تصور اکثر مردم، میگو باعث افزایش کلسترول نمی شود بلکه این ماده غذایی سطح کلسترول خوب خون و درصد کمی از کلسترول بد را افزایش می دهد.

بسیاری از افراد از خریدن میگو بدلیل پوست سخت و رگ های آن اجتناب می کنند. این میگو کاملا بدون پوست و رگ است و کار شما را بسیار راحت خواهد کرد و با خرید آن می توانید در وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

بهترین روش برای طبخ میگو، بخار پز کردن آن است. زیرا با سرخ کردن کالری این ماده غذایی افزایش پیدا می کند.

شرایط نگهداری :

میگو باید در فریزر و در دمای 18- درجه سانتی گراد نگهداری گردد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

چربی : 0.5 گرم

سدیم : 220 میلی گرم

پروتئین : 14 گرم

مواد معدنی : کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم، سدیم، سلنیم و منگنز