روغن مایع آفتابگردان مخصوص پخت و پز 1800 میلی لیتری طلایی لادن

تولیدکننده: لادن
10,650 تومان

این روغن از مغز دانه آفتابگردان بدست می آید و البته یکی از منابع قابل توجه ویتامین E است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان طبیعی محسوب می شود که از ایجاد سلول های سرطانی و ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. این ویتامین همچنین مشکلات تنفسی را به حداقل می رساند و گردش خون را به درستی تنظیم می کند.

روغن آفتابگردان همچنین سرشار از اسید‌‌های چرب ضروری امگا 6 است که برای جلوگیری از بروز بیماری عای قلبی عروقی، رماتیسم و دیابت تاثیر مفیدی داشته و به بهبود عملکرد مغز و ضریب هوشی کودکان کمک شایانی می کند.

روغن ها استفاده زیادی داشته و انواع مختلفی مانند روغن ذرت، روغن کانولا، روغن آفتابگردان، روغن زیتون و ... را دارا می باشند.

روغن آفتابگردان روغنی است که از دانه های روغنی گل آفتابگردان تشکیل می شود و از آن برای مصارف خوراکی استفاده می کنند ضمن اینکه این روغن در سرخ کردن و پخت و پز بسیار معروف و رایج است و حاوی 5 تا 16 درصد اسید‌های چرب آن اشباع شده و ما‌بقی اشباع نشده می باشد.

پایین بودن میزان اسیدهای چرب اشباع و بالا بودن سطح ویتامین E، این روغن را به یکی از بهترین و مفید ترین روغن ها برای قلب تبدیل کرده است.

روغن آفتابگردان مانند بسیاری از روغن ها کلسترول ندارد و به دلیل تحمل بالای حرارت و اکسیداسیون برای انواع پخت و پز و تهیه سالاد بسیار مفید است.

شرایط نگهداری :

بهترین مکان برای نگهداری روغن ها، مکانی با حداقل نور، خشک و خنک می باشد تا از فاسد شدن آن جلوگیری شود و مدت زمان نگهداری آن افزایش یابد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 884 کیلوکالری

چربی اشباع شده : 13 گرم

چربی تک اشباع نشده : 46 گرم

چربی چند اشباع نشده : 36 گرم

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 0 گرم