Sorry - this product is no longer available

تخم مرغ 6 عددی سیمرغ

تولیدکننده: سیمرغ
3,870 تومان
3,550 تومان

تخم مرغ به عنوان یکی از مواد غذایی پر مصرف و یا به عنوان مواد اولیه غذاهای مختلف و مغذی محسوب می شود.

کلسترول یکی از اجزا تشکیل دهنده مواد چربی است که باعث نرمی پوست نیز می شود. زرده تخم مرغ نیم برشت (عسلی) یکی از بهترین خوراکی ها برای نیرو بخشیدن به سیستم عصبی و دستگاه گردش خون است این ماده غذایی به سرعت در بدن توزیع می شود و خون معتدلی از آن تولید می گردد.

تخم مرغ حاوی تمامی املاح معدنی است از جمله مواد معدنی مهمی مانند ید و فسفر. ید برای هورمون های تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر استخوان ها و سلامتی آن ها بسیار مفید است. سلنیم یکی از آنتی اکسیدان های مهم موجود در تخم مرغ است که این ماده رادیکال های آزاد ناشی از سوخت ناقص چربی ها را از بین می برد.

زرده تخم مرغ یکی از معدود خوراکی هایی است که بعد از هضم می تواند به خونی معتدل و مفید تبدیل شود. به عقیده متخصصین زرده تخم مرغ خاصیت ضد عفونی کننده داشته و برای درمان و مقابله با عفونت های بدن بسیار مناسب و موثر می باشد. این محصول با بسته بندی 6 عدد تخم مرغ را دارا می باشد.

شرایط نگهداری :

نگهداری تخم مرغ در یخچال تا حدود زیادی از فساد آن جلوگیری می کند پس بهترین مکان برای نگهداری آن یخچال و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب است. هیچگاه تخم مرغ را در کنار غذاهایی با بو و طعم تند مانند سیر، پیاز و ... قرار ندهید چرا که این بو را به راحتی به خود جذب می کند.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 155 کیلوکالری

چربی کل : 11 گرم

سدیم : 124 میلی گرم

کلسیم : 50 میلی گرم

آهن : 1.2 میلی گرم

منیزیم : 10 میلی گرم

پتاسیم : 126 میلی گرم

کربوهیدرات : 1.1 گرم

ویتامین B6 : 0.1 میلی گرم