برنج طارم ممتاز معطر 100% ایرانی 2/26 کیلوگرمی گلستان

تولیدکننده: گلستان
38,300 تومان

این برنج یکی از برگزیده ترین برنج هاست که با عطر و طعم استثنایی خود از بالاترین استانداردهای مصرف مانند نکات بهداشتی و ارزش غذایی برخوردار می باشد. این برنج دانه های خرد شده ندارد و دانه هایش دراز و کشیده می باشد ضمن اینکه این برنج بعد از پخت، عطر بسیار مطبوعی داشته و اشتها را دو برابر می کند.

این فرآورده برای افرادی که دچار سوء تغذیه شده اند بسیار مفید است و این ماده غذایی باعث مقاومت نسبت به انسولین می شود و برای بیماران دیابتی بسیار مفید به حساب می آید. لازم به ذکر است که این ماده خوراکی دارای حالت جمع کنندگی و تا حدی یبوست آور است و کسانی که به یبوست مبتلا هستند باید در مصرف به اندازه آن دقت کنند.

برنج همچنین به کاهش دادن کلسترول بد خون، افزایش کلسترول خوب خون و تثبیت کردن سطح قند خون نیز کمک می کند. کربوهیدرات پیچیده‌ی برنج در مقایسه با کربوهیدرات ساده در روده هضم و جذب آهسته تری دارد و با مصرف آن قند خون بلافاصله بالا نمی رود.

از آنجا که این ماده غذایی نقش بسیار پر رنگی را در وعده غذایی هر فرد بازی می کند پس باید در نحوه صحیح مصرف آن بسیار دقت کنید. به عنوان مثال در رابطه با طرز پخت برنج نیز باید گفت که مصرف برنج کته مفیدتر از آبکش کردن آن است، شستن زیاد و آبکش کردن برنج به میزان زیادی از فیبر و ویتامین های گروه B آن می کاهد و محصول را کم ارزش می کند.

شرایط نگهداری :

برنج با قرار گرفتن در گرما و رطوبت فاسد می شود و بهترین شرایط برای رشد و تکثیر تخم های آفت برنج، گرما و رطوبت است. پس باید این محصول را در محلی خشک و خنک نگهداری کرد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 130 کیلوکالری

چربی کل : 0.3 گرم

کلسترول : 0 گرم

سدیم : 1 میلی گرم

پتاسیم : 35 میلی گرم

کلسیم : 10 میلی گرم

آهن : 0.2 گرم

منیزیم : 12 میلی گرم

کربوهیدرات کل : 28 گرم

فیبرغذایی : 0.4 گرم

پروتئین : 2.7 گرم

مشخصات فنی کالا
نوع طارم
نوع معطر
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی نایلونی