برنج دودی اعلاء 5 کیلوگرمی کیمیا

تولیدکننده: کیمیا
76,000 تومان

برنج از غلات بسیار مغذی و پرمصرف ترین غذای دو سوم جمعیت جهان محسوب می‌شود. ویژگی های خاص برنج، آن را به یک ماده‌ی غذایی پرمصرف، برای تامین نیازهای غذایی تبدیل کرده است.

مواد غذایی دودی مانند برنج دودی جزو آن دسته از خوراکی هایی هستند که شاید امروزه مردم هر از چندگاهی به سراغ آنها می‌روند اما در گذشته دودی کردن خود روشی برای نگهداری مواد غذایی بود. در واقع دود بیش از 2هزار نوع ماده شیمیایی از جمله الکل و فرمالدئید دارد و باعث ضدعفونی شدن خوراکی ها می‌شود. به همین دلیل در قدیم محصولات بسیاری را دودی می‌کردند تا عوامل میکروبی و قارچی درون آنها از بین بروند و زمان نگهداری آنها بیشتر شود.

امروزه با توجه به سیستم هایی که برای نگهداری مواد غذایی وجود دارد، دیگر از دود برای طولانی تر کردن عمر محصولات استفاده نمی‌کنند و تنها برای تغییر ذائقه چنین محصولاتی خورده می‌شوند.

معمولا با کمک خرده های چوب درختان در اتاقک هایی دود ایجاد می‌شود که به سمت برنج هدایت می‌شود تا طعم دودی بگیرند. در واقع دود باعث می‌شود میکروارگانیسم ها دیرتر در مواد غذایی نفوذ کنند و ماندگاری برنج نیز با این روش بیشتر خواهد شد.

این برنج دودی به صورت کاملا بهداشتی دودی شده است. مصرف برنج دودی مضر نیست و افراد خاصی هستند که تمایل به استفاده از این نوع برنج را دارند.

شرایط نگهداری:

برنج دودی با برنج معمولی تفاوتی ندارد و مانند برنج معمولی باید در محلی خشک و خنک باشد تا ماندگاری آن طولانی شود. البته برخلاف برنج معمولی که توصیه می‌شود بیشتر به صورت کته مصرف شود در رابطه با برنج دودی توصیه می‌شود به صورت آبکش طبخ شود تا ترکیبات مضر احتمالی از طریق آب خارج شود.

ارزش غذایی:

برنج حاوی مواد معدنی مانند : کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی است.

مشخصات فنی کالا
نوع دودی
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی پارچه ای