برنج آستانه 5 کیلوگرمی کیمیا

تولیدکننده: کیمیا
75,000 تومان

برنج یکی از اصلی ترین و مهم ترین نقش ها را در وعده های غذایی هر فرد بازی می کند و در جهان بیش از 120 هزار گونه برنج وجود دارد.

برنج یکی از اجزای سالم رژیم غذایی می باشد و به هیچ عنوان نباید از رژیم غذایی حذف شود. این محصول منبع غنی کربوهیدرات های پیچیده و فاقد سدیم و کلسترول می باشد و این محصول برای بیماران دیابتی بسیار مفید است به گونه ای که مقاومت بدن را نسبت به انسولین افزایش می دهد.

برنج هم چنین به کاهش دادن کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب خون و تثبیت کردن سطح قند خون نیز کمک می کند ضمن اینکه کربوهیدرات پیچیده‌ی برنج در مقایسه با کربوهیدرات ساده در روده هضم و جذب آهسته تری دارد و با مصرف آن قند خون بلافاصله بالا نمی رود.

برنج سفید از سایر برنج ها، مواد مغذی بیشتری دارد. برنج دارای حالت جمع کنندگی و تا حدی یبوست آور است و کسانی که به یبوست مبتلا هستند باید در مصرف به اندازه آن دقت کنند ضمن اینکه برنج برای مبتلایان به فشارخون بالا نیز بسیار مفید است.

برنج یکی از منابع اصلی ویتامین B1 یا تیامین می باشد و این ویتامین در سبوس برنج یافت می شود ضمن اینکه کمبود این ویتامین در بدن بر روی قلب و اعصاب تاثیر می گذارد و این کمبود علائم دیگری مانند ضعف، خستگی، کاهش اشتها و تهوع نیز دارد.

شرایط نگهداری :

نگهداری برنج از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست و باید در محل خشک و خنک نگهداری شود. زیرا بهترین شرایط برای رشد و تکثیر تخم های آفت برنج، گرما و رطوبت است پس بهترین روش برای پیشگیری از حشره زدن برنج نگهداری آن در دمای مناسب است. روش های مختلف دیگری از جمله اضافه کردن نمک نیز برای کاهش آفات برنج بسیار موثر می باشد.

ارزش غذایی (در هر 100 گرم) :

انرژی : 365 کیلوکالری

کربوهیدرات ها : 80 گرم

فیبر : 1.3 گرم

پروتئین : 7.13 گرم

مواد معدنی : کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی.

مشخصات فنی کالا
نوع آستانه
حجم / وزن بیش از 1000 گرم / میلی لیتر
مبدا برند ایرانی
بسته بندی کیسه ی پارچه ای